Menu
Obec Zvole
ObecZvole

Názor Dobré duše

Reaguji na článek ze zvolského občasníku pí. Lešetické „Černíky aneb koule u nohy“.

Pokud vím, tak v celé osadě Černíky, je obecní ulice jen Černická, Lomená a horní část Krajní. Tu odkoupili obyvatelé, kteří tam bydlí a darovali ji obci. Rozbité a blátivé cesty jsou soukromníků a ti se musí o ně starat. Tedy není to povinnost obce.

Můžeme být rádi, že v zimních měsících obec odhrnuje sníh na všech dostupných cestách v osadě, nehledě na jejich příslušnost k vlastníkovi.

Proč jsou cesty rozbité a zablácené? Je to mimo jiné vybudovanými svody vody ze zahrad na cestu (viz foto), mytí aut a provozem na cestě, která má jílovitý podklad. Není divu, že díky všem těmto vlivům jsou v takto dezolátním stavu.

Nedostatečné osvětlení v osadě?  Nevím, kde přesně myslíte, ale osvětlení je tady už asi 45let a postupně se řeší.  Naposledy vloni, kdy v Lomené ulici, byla nově nainstalována světla veřejného osvětlení. Pokud kdokoli nahlásí poruchu veřejného osvětlení na obecním úřadě, tak je většinou druhý den opraveno.

Využívám rovnou toho, napsat co trápí mě.! Je to bezohlednost řidičů, kteří v osadě jezdí velkou rychlostí bez ohledu na stav vozovky a chodce ve vozovce. Já sama jsem byla po dešti postříkaná projíždějícím vozidlem až do pasu. Samozřejmě řidič pospíchal dál bez jakékoliv omluvy.

Ten „ bordel“ okolo kontejnerů, to je hrůza!!! Přes plot, na spolkovou zahradu, je vyhazováno vše, co se „nehodí“. Na silnici najdete od exkrementů venčených psích miláčků, až po krabice od mléka. Copak takto se chovají slušní lidé?

Je pravda, že nechápu lidi, co dokáží vyhazovat odpadky jak na cestu nebo do sousedních zahrad, takto jsem prostě nebyla vychována. Také by mě zajímalo, kdo z Vás, obyvatel Černík, se jde projít osadou a cestou sebere nějaký ten odhozený obal od sušenky, nebo jiný odpad po našich nepořádných spoluobčanech, jen pro to, že chce, aby to tu bylo hezké místo k životu.

Najde se plno lidí, co jen „prosviští“ ve svém autě rovnou do své garáže a cestou ještě stačí ohrozit nebo„ohodit“ chodce, kteří jim tam překáží. Někteří spoluobčané, kteří tu žijí zakutaní ve svých „ulitách“ bez zájmu o jakoukoliv formu společenského soužití, nechápou, že obec je tvořena v zásadě těmi, kteří zde žijí.

V případě Černík, je tady malá skupina lidí, kterým není lhostejné prostředí a atmosféra, ve které žijí a snaží se na úkor svého volného času udělat něco smysluplného pro druhé.

Nebýt dobrých duší Černík a pár dalších lidí soustředěných kolem místní zahrádkářské organizace, tak je zde nuda, městská atmosféra, kdy se každý stará jen o sebe a všem je úplně ukradené co, se kolem nich děje, z veřejných komunikací v osadě by bylo ostudné smetiště a zahrádkářská společná parcela nevyužitá a zpustlá.

Moje generace patří mezi ty, co místo toho, aby stále jen kritizovali a něco vypisovali, tak se sami chytí práce a něco udělají. Snad jsme příkladem, ale asi jak pro koho…

Krejčová Věra - Dobrá duše z Černík

Datum vložení: 3. 2. 2014 0:00
Datum poslední aktualizace: 21. 10. 2022 19:05
nahoru

Rozklikávací rozpočet

rozpočet

Interaktivní a velmi snadno ovladatelný informační zdroj o hospodaření pro občany a vedení obce.

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Přihlášení k odběru zpráv

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím SMS a e-mailů

Kalendář akcí

Červen2026
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5