Obecní úřad
 
Základní informace (fakta o obci, důležité adresy)
 
Úřední deska
 
Stavební uzávěry  
 
Zápisy a usnesení zastupitelstva
 
Zápisy a usnesení rady
 
Vyhlášky
 
Rozpočet
 
Volby - referenda archiv
 
Služby občanům
(bezplatná inzerce)
 
Elektronická podatelna
 
Tarify
 
Základní škola
 
Hasiči
 
Návštěvní kniha
 
 
 
Zájmová činnost
 
Fotogalerie
života v obci
 
Kalendář akcí
 
Z historie Zvole
Střípky z obce
Archiv Zvolských novin
Stránka osady Černíky
Jak třídit odpad
 
Zpět na hlavní stránku
 
 
Města a obce online - portál územní samosprávy
 
hosted by ACTIVE 24
 

Naši stránku si právě prohlíží

Celkem má od Velikonoc 2007
shlédnutých stránek:

Kolik nás navštívilo lidí
(od 1.5.2007):

počítadlo.abz.cz

BlueBoard.cz

Archiv aktualit - rok 2007
Návrat na aktuální zprávy je zde.
Zpívání koled u rybníka
V předvečer Štědrého dne se sešli mladí staří pod rozsvíceným stromem u rybníka, aby si zazpívali koledy. K pití byl čaj i svařáček a co si kdo přinesl. Fotky ze zpívání JSOU ZDE
vloženo 23.12.2007
Nové jízdní řády
S autobusovou dopravou jsou mrzutosti. Od 9. prosince došlo ke změně jízdních řádů, což jsme se dozvěděli jakoby mimochodem. Z minule rozeslané informace to nebylo možné jednoznačně pochopit, až téměř osobní zážitek prezentovaný i v deníčku nás utvrdil, že autobusy jezdí jinak... (ony jezdí bohužel jinak pořád, ale i jízdní řád doznal určitých změn). V příloze posílám nové jízdní řády obou našich busových linek, vše bude zveřejněno v nejbližších novinách.

Jízdní řád linky 331 JE ZDE, jízdní řád linky 333 JE ZDE.
Marcel Pudich, starosta
vloženo 20.12.2007


III. ročník turnaje „ O VÁNOČNÍHO KAPŘÍKA“
V sobotu 1.prosince 2007 se uskutečnil v naší hrací místnosti pod školkou již 3. ročník tradičního vánočního šachového turnaje pro děti a mládež , který pořádal náš šachový klub Medvědi Zvole pod patronátem SK Zvole. Podrobnosti jsou ZDE
vloženo 18.12.2007

Změny jízdních řádů PID
Od 9.12.2007 dochází v celoevropském termínu změn jízdních řádů veřejné dopravy k následujícím změnám linek PID. Přehled trvalých změn v oblasti Jih - pravý břeh Vltavy (po linkách) je ZDE
vloženo 6.12.2007
Chraňme základní hodnoty
Chraňme základní hodnoty, doporučuje Petr Tůma ve svém příspěvku k diskusi o budoucí podobě zvolské návsi. Jeho příspěvek je ZDE
vloženo 6.12.2007
Návrh rozpočtu na rok 2008
Na úřední desce je vystaven návrh rozpočtu Zvole na příští rok. K nahlédnutí je ZDE
vloženo 5.12.2007
Nové fotogalerie
Doplnili jsme další fotogalerie, které dokumentují život v naší obci. 13. října se konal orientační běh - jeho atmosféru si obrazově PŘIBÍŽÍME ZDE. 17. listopadu oslavovali naši jublianti - fotky JSOU ZDE.
vloženo 29.11.2007
Návrh na úpravu návsi
Velmi bych si přál,aby celá úprava respektovala skutečnost,že se jedná o náves a nehýřilo se zbytečnými parkovými úpravami,jak je uvedeno na plánku, píše autor článku Karel Šonský. Má knkrétní návrh na to, co se s návsí má dělat a doporučuje i nechat autobusovou zastávku tam, kde je teď. Článek pana Šonského je k přečtení ZDE.
vloženo 28.11.2007
Co se mně líbí a nelíbí na webových stránkách Zvole
Stále nejsem spokojen s částí „Obecní úřad základní informace“, píše autor článku Jaromír Vitvar. Podrobil webovou stránku kritickému rozboru a přichází se zajímavými podněty. Je to první polemický článek na této webové stránce a věřímme, že zdaleka ne poslední! Článek pana Vitvara je k přečtení ZDE.
vloženo 27.11.2007
Konala se beseda o Africe
Besedovat o Africe a promítat svoje fotografie divokých zvířat přišli naši spoluobčané Ljuba Krbová a Ondřej Neff v pondělí 26. listopadu od 19 hodin. Beseda se pořádala v místnosti pod mateřskou školkou. Dopadla dobře, přišlo skoro padesát lidí a shlédli několik desítek snímků z africké Keni a vyslechli vyprávění o životě obyvatel a divokých zvířat. Ljuba Krbová pořídila sérii zajímavých snímků ze života afrických Masajů a její vyprávění oživotě těchto lidí zaujalo zejména ženskou část publika.
vloženo 27.11.2007
Proběhlo setkání se zvolskými jubilanty
V sobotu 17. listopadu proběhlo v odpoledních hodinách setkání se zvolskými jubilanty. Každoročně se potkáváme se všemi Zvoláky slavící kulatiny a půlkulatiny od šedesátého roku nahoru. Ze 42 pozvaných jsme se potkali s polovinou a odpoledne a večer proběhly velmi příjemně, jak se můžete přesvědčit na malé fotogalerii. Ta je ke SHLÉDNUTÍ ZDE
vloženo 17.11.2007
Aktualizovaný kalendář akcí 2007-2008
Vážení spoluobčané, dovolili jsme si pro vás připravit další díl kulturního, sportovního a společenského kalendáře. Je KE SHLÉDNUTÍ ZDE. Kontaktujte nás, prosím, pokud chystáte svoji vlastní akci – doplníme do kalendáře a zveřejníme na internetu.
rádi byste nám pomohli při přípravě chystaných aktivit – velmi si ceníme vaší podpory a přivítáme každou ochotnou ruku navíc. máte námět na další akce, něco vám zde chybí, či máte pocit, že jsme na něco zapomněli, nebo bychom věci mohli dělat jinak…… Předpokládáme a věříme, že se kalendář pro rok 2008 rozšíří nejen o další akce.
Těšíme se na vaše podněty, nápady a spolupráci s vámi.
Za ŠSKK OÚ Zvole Iva Pudichová
podatelna@zvole.info
vloženo 15.11.2007
Vyjádření Connexu k autobusové dopravě
Firma Connex, která provozuje autobusové linky spojující naši obec s metropolí, zaslala starostům Dobrovolnému svazku obcí Dolnobřežansko odpověď na stížnosti týkající se stavu autobusové dopravy u nás. Vyjádření CVonnexu můžete ČÍST ZDE.
vloženo 15.10.2007
Kritika autobusové dopravy
Od začátku školního roku nebylo týdne, kdy jsem nedostal kritickou zprávu týkající se autobusových spojů 331 a 333 - jednalo se o pozdní příjezdy, vynechání spojů, chování řidičů. Opakovaně jsem si stěžoval u obchodního ředitele společnosti Connex (provozovatele linek), situace se řešila na úrovni mikroregionu Dolnobřežansko. Na Krajský úřad byl odeslán velmi kritický dopis podepsán všemi starosty mikroregionu. V pátek proběhlo na schůzce mikroregionu jednání se zástupci Krajského úřadu a společnosti Connex. Po vyslechnutí obou stran jsme pochopili, proč doprava nefunguje. Slib, který byl dán po dlouhém a nicneříkajícím proslovu, "Budeme se snažit to řešit..." nás velmi rozohnil. ¨
Proč vše píšu tady - chci, aby maximum lidí vědělo, že Connex nám dal přece jen termín pro nápravu - do dvou týdnů bude provedena výměna a zaškolení nových řidičů. To znamená, že na konci listopadu by vše mělo být výrazně lepší a všichni to pak budeme moci posoudit. V případě, že tomu tak nebude jsme připraveni žádat odejmutí licence k provozování současnému dopravci a požadovat nového provozovatele.
Marcel Pudich, starosta
vloženo 12.11.2007
Jak dopadl Zvolský orientační běh
V kategorii žen vyhrála Vladimíra Brumková, nejlepší muž byl Jiří Pražák. Výsledky JSOU ZDE. Fotogalerii si můžete PROHLÉDNOUT ZDE
vloženo 23.10.2007
Fotbalový dorost zahájil sezónu 2007/2008
Před sezónou 2007/2008 nastalo v dorosteneckém týmu několik změn, největší byla na trenérském postu. Jardu Malého vystřídali Petr Širočka a Jarda Vratný. Změnila se náplň tréninků, zavedla se větší disciplína a tým začal pracovat jako celek. Prvním výsledkem byla výhra nad Vraným 3:1. Více na www.sokolzvole.estranky.cz
vloženo 20.9.2007
Silnice Zvole - Vrané
Pan Vladimír Zápotocký zveřejnil v posledním vydání Zvolských novin zajímavý článek o minulosti a budoucnosti silnice ze Zvole do Vraného. Ano, té silnice, jejíž barbarský povrch nám pije krev! Zapomeňme ale na zlost a podívejme se, jak siilnice vznikla a co zajímavého se kolem ní dělo. Článek je zde.
vloženo 16.9.2007
Černá skládka
Kdosi vysypal pneumatiky do škarpy na silnici Jarova do Vraného, tedy na katastrální území Zvole. Detaily viz Deníček starosty, zprávu zde zaznamenáváme jako varovný případ s apelem... když někoho uvidíte házet odpadky do škarpy, zkuste ho přesvědčit, ať to nedělá!
vloženo 11.9.2007
Dětské hřiště otevřeno
Slavnostním přípitkem a poděkováním všem, kdo se o dětské hřiště zasloužili, otevřel zvolský starosta Marcel Pudich koutek věnovaný dětským hrám. I děti si připily "rychlými špunty" - a výbuchu "šampaňského" neunikla ani paní Ivana Pudichová, která přestříhla pásku. Většinu atrakcí v následujících vteřinách obsadily iniciativní holčičky, ale i chlapečkové přišli na své. První okamžiky provozu hřiště uvidíte na naší malé fotoreportáži.
vloženo 2.9.2007
Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce 21.8.
Zastupitelstvo jednalo o přijetí dotace na dětské hřiště a o narovnání hranice pozemků ČOV. Zápis je k nahlédnutí zde.
vloženo 23.8.2007
Nové vybavení kuchyně MŠ
Protože kuchyň připravující jídla pro Mateřskou i Základní školu potřebuje nutně dovybavit rozhodli jsme se po dohodě kuchařkami zakoupit elektrický varný kotel a elektrické stoličky. Máme nabídky tří firem a protože se v tomto oboru nevyznáme, rozhodujeme se zatím hlavně podle cen a neradi bychom vybrali špatně. Najde se někdo ze Zvoláků s radou co vybrat, aby poměr cena - kvalita byl co nejlepší? Včetně dodavatele, my máme zatím jen jednu špatnou zkušenost.
Díky, Marcel Pudich
vloženo 28.8.2007
Zápis ze zasedání Rady obce 13.8. a usnesení
Rada jednala o veřejné komunikančí síti, o výpovědi smlouvy o nájmu lesních pozemků a pronájmu rybníků, o provedení stavby ČOV a snížení poplatku za odbvoz komunálního odpadu. Zápis je k nahlédnutí zde.
vloženo 23.8.2007
Nová restaurace U rybníčku
Rádi bychom Vás pozvali do nově otevřené restaurace U rybníčku příjemnému posezení a ochutnání nejen českých hotovek, ale i minutkové kuchyně. Zveme vás k posezení na letní terase a k víkendovému grilování.
Možnost společenských akcí, svatebních, jubilejních a narozeninových akcí s kapacitou 30 až 50 míst. Rádi vám pomůžeme sestavit menu s přijatelnou cenou.
Na vaši návštěvu se těší personál restaurace U rybníčku.
vloženo 18.8.2007
Jak se ve Zvoli kradlo
Jak se ve Zvoli kradlo a jiné zajímavosti si přečtěte v Deníčku starosty(í). Nové srpnové vydání je zde.
vloženo 18.8.2007
Aktualizace seznamu podnikatelů mikroregionu Dolnobřežansko
Probíhá aktualizace seznamu podnikatelů dolnobřežanského regionu. Posílejte svoje kontaktní údaje a aktualizace na email: info@dolnobrezansko.org. Současnou podobu seznamu podnikatelů najdete na www.dolnobrezansko.org.

Termín zaslání doplnění a úprav je 31. srpen 2007.
tajemník DSO Dolnobřežansko
vloženo 15.8.2007


Zápis ze zasedání Rady obce 13.7. a usnesení
Rada jednala o nájmu nebytových prostor Českou poštou a o dodatku ke smlouvě o dílo na stavbu Rozšíření ČOV Zvole. Zápis je k nahlédnutí zde.
vloženo 15.8.2007
Co dělají zahrádkáři
ZO ČZS Zvole pořádá na podzim dva zajímavé zájezdy, na safari do Dvora Králové a Kuks a pak také do Hořovic. Bližší informace jsou zde. Na této stránce se dozvíte i o dalších nabídkách zvolských zahrádkářů.
vloženo 23.7.2007
Zápis ze zasedání Rady obce 2.7. a usnesení
Rada jednala o nájmu nebytových prostor Českou poštou a o dodatku ke smlouvě o dílo na stavbu Rozšíření ČOV Zvole. Zápis je k nahlédnutí zde.
vloženo 23.7.2007
Zápis ze zasedání Rady obce 22.6.
Rada jednala o provozování infrastrukturního majetku, o pojištění majetku, o rybnících, o prodeji obecního pozemku 51/3, o smlouvě s pí Křepinskou a o připojení ke Smlouvě obcí a měst proti daňové diskriminaci.. Zápis je k nahlédnutí zde.
vloženo 23.7.2007
Patálie s břežanským kruháčem
Vážení,
kdož jste ještě neokusili novou příchuť guláše okolo nového kruháče v Břežanech dejte si pozor, pokud chcete jet na Prahu. Včera jsem se nachytal, protože ač byla slibována změna dopravního značení, nebo alespoň informace o dostavění první poloviny kruhového objezdu, nic takového se nestalo. Takže pokud chcete jet směr Praha, najedete na nový kruháč dole u Roubase a rádi byste na rekonstruovaném horním kruháči odbočili vlevo do Břežan a směr Písnice chyba lávky, dojedete do Zlatník. Takže doporučení - pouze přes Cholupice je ta správná cesta. Nezbývá než si postesknout - ach ta vzájemná komunikace...
Dva týdny ode mne žádnou zprávičku nedostanete, věnuji se rodince a čistím si hlavu.
Pěkné léto
Marcel Pudich
vloženo 19.7.2007
Dětské hřiště ve Zvoli
Na základě naší žádosti na Ministerstvo pro místní rozvoj nám byla tento týden přidělena dotace ve výši 400 tisíc korun na stavbu prvního dětského hřiště v naší obci. Tato dotace pokryje podstatnou část hřiště, přesto právě teď nastává ta pravá chvíle pro všechny Zvoláky. Můžete přispět jednak finančně (podrobnosti zde) nebo také sponzorsky ve formě práce, materiálu a podobně (na účtu veřejné sbírky je nyní 34 tisíc korun). Potřebujeme vytvořit dopadové plochy dle požadavků norem, nízký plot okolo hřiště a spoustu dalších doprovodných prací. Podrobnosti si můžeme dohodnout přímo na telefonním čísle 602 432 922.
Věříme, že poslední prázdninový den, 2. září, budeme moci hřiště slavnostně otevřít. Pomůžete nám?
vloženo 14.7.2007
Mailová informovanost
Znovu nabízíme zasílání aktuálních informací formou hromadné e-mailové korespondence. Pokud máte zájem být informováni o významných událostech týkajících se našeho života ve Zvoli zašlete svou mailovou adresu na starosta.zvole@zvole.info. Máte také možnost být informováni formou sms zpráv, své číslo můžete zaslat na stejnou adresu.
vloženo 10.7.2007
První vlaštovka
Nikoli vlaštovka, ale první příspěvek od našeho čtenáře. Pan Vladimír Zápotocký zaslal krásný snímek ze samého srdce naší obce. Děkujeme a těšíme se na další hezké obrázky - od něho a dalších autorů a na nové příspěvky: web patří všem občanům, pokud chcete něco sdělit ostatním, ať slovem nebo obrazem, neváhejte! Naše mailová adresa je zvoleobec@gmail.com.
Snímek od pana Zápotockého je ke shlédnutí zde.
vloženo 28.6.2007
Má životní capriccia
Jeden z našich významných spoluobčanů, pan Miloš Vacek, vydal knihu o své krásné a zajímavé životní cestě. Kniha se jmenuje "Má životní capriccia" a určitě stojí za přečtění, je psána velmi poutavě.
Pan Miloš Vacek je hudební skladatel, absolvent konzervatoře a AMU. Je autorem komorních, symfonických a vokálních děl, jeho jevištní díla se hrála na našich i zahraničních scénách. Značnou část tvorby věnoval scénické, televizní a filmové tvorbě, je autorem hudby k 27 hraným a 169 animovabným filmům.
vloženo 27.6.2007
Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce 19.6
Zastupitelstvo obce jednalo m.j. o návrhu obecní policie mikroregionu Dolnobřežansko, o rozpočtové změně a závěrečném účtu obce na r. 22006, o rozdělení peněz zájmovým organizacím, o sbírce na hřiště, o vodovodu a o akcích typu "technoparty". Zápis je zveřejněn zde, ke stažení pro Acrobat Reader soubor PDF je zde, usnesení je zde jako PDF.
Usnesení z tohoto zasedání je zde.
vloženo 26.6.2007
Dětský den a Zvole jako na dlani
Druhý pokus byl úspěšný, v neděli 24. června se uskutečnilo povedené hravé odpoledne na fotbalovém hřišti. Kluci a holčičky se střídaly na 11 stanovištích, sbíraly "zvolské penízky" a proměňovaly je v obchůdku za krásné ceny. Stříkání z hadice, střelba na malou fotbalovou bránu, souboj palicemi na kladině, chytání rybiček, skládání puzzlí, "běh" na lyžích, skákání přes švihadla a další hříčky zabavily všechny děti. Ty nejodvážnější pak přemluvily pár nebojácných rodičů a společně s nimi se nechaly vyvézt na plošinu do výše 50 metrů nad zemí. Zvole a daleké okolí bylo opravdu jako na dlani.
Velké poděkování za organizaci celého dne patří paní ředitelce a učitelskému sboru naší školy a všem hasičům, ač horké odpoledne pro ně nebylo jednoduché..))

Fotky z akce jsou zde.
vloženo 24.6.2007


Vítali jsme nové občánky
V sobotu 16. června dopoledne proběhlo přivítání nových občánků Zvole. Co nejvíce radostných a hravých chvilek a mnoho důvodů k dalšímu potkávání se jsme popřáli dvanácti krásným holčičkám a chlapečkům. Obrázky ze slavnosti můžete shlédnout zde.
vloženo 16.6.2007
Zápis ze zasedání Rady obce 29.5.
Rada jednala o studii úprav naší návsi, dále pak o dopravním značení v obci a o zvýšení cen vodného. Zápis je k nahlédnutí zde.
vloženo 12.6.2007
Patálie s kruháčem v Břežanech
V posledních týdnech nás trápí průjezdnost Dolními Břežany. Minulý týden jsem byl upozorněn na přerušení prací, sám jsem se byl na stavbě podívat a u hluboké a vodou zalité díry - nikde nikdo, píše starosta Marcel Pudich ve svém Deníčku.
vloženo 11.6.2007
Fotbalový miniturnaj - výsledky
Fotbalový miniturnajČtyři družstva se přihlásily do prvního fotbalového klání o putovní pohár starosty Zvole. V úvodním zápase se střetli "Taťkové" (otcové zvolských fotbalových nadějí) a "Starostovi kluci" ( tým tvořený náctiletými kluky ze zvolských plácků). Překvapení se nekonalo, po boji zvítězila zkušenost nad nadšením 3-0. O druhém účastníkovi finále se rozhodovalo v zápase SK Zvole - Hasiči, po vítězství 2-0 se na finále těšili hráči SK. V zápase o třetí místo díky závěrečnému náporu přece jen slavilo vítězství zvolské mládí, Starostovi kluci - Hasiči 9-5. Finále nabídlo krásný a dramatický boj, ve kterém porazil SK Zvole tým Taťků těsně 2-1.

Fotky ze dvou zápasů (taťkové a kluci a SK Zvole-Hasiči) jsou zde.

Fotka vítězného družstva je zde.
vloženo 9.6.2007


Linky 331 a 333 zase přes Libuš
Dle sdělení investora akce Libušská III. etapa bude obnoven proavidelná provoz linek 331 a 333 v oblasti Libuš od soboty 16.6.2007.
Výluka v Dolních Břežanech (kruhový objezd) se tímto opatřením nemění a zůstaáva v platnosti dle sjednaného časového plánu.

Jízdní řády ke stažení:

linka číslo 331 je ke stažení zde.
linka číslo 333 je ke stažení zde.
vloženo 8.6.2007


Dětský den
Nový termín pro konání zábavného dětského dne je neděle 24. června, začátek ve 14:00 na fotbalovém hřišti. Věřme, že počasí už bude shovívavější a všichni se budeme dobře bavit.
vloženo 6.6.2007
Zájmová činnost v r. 2007
Co všechno můžeme ve Zvoli dělat v tomto roce?
Více zde.
Vyhodnocení dotazníku Zvolských novin
Dotazník se týkal zásadních otázek: co má zastupitelstvo v obci zařídit, kdy se má scházet, co nejvíce postrádáte.
Více zde.
Tlak vody na Šmoulově
Obecní úřad zahájil jednání, které by mělo vést k nápravě. Více o tom viz doplněný Deníček starosty z 31. května, odkaz je zde.
vloženo 31.5.2007
Zvolští hasiči zvítězili
Blahopřejeme! Naši hasiči se 26. května zúčastnili ve Skochovicích soutěže v požárním útoku oblasti 13. a 14. okrsku. Vyhráli v konkurenci osmi mužských a tří ženských družstev. Máme radost a jsme na vás pyšní! Kliknutím na obrázek ho uvidíte větší.
vloženo 31.5.2007

Výsledky Orientačního běhu 2007
Výsledky Zvolského orientačního běhu (běželo se 20. května) si můžete stáhnout jako tabulku zde anebo s ena ně podívat na webu zde. Blahopřejem vítězům, sláva všem, kdo se zúčastnili, poražen nebyl nikdo, neboť všichni zvítězili nad pohodlností!
vloženo 30.5.2007
Zápisy rady obce
Na náš web přibyly další zápisy ze zasedání Rady obce: 6.3., 21.3., 2.4., 3.4., 20.4 a 14.5. Ke zhlédnutí jsou zde.
vloženo 25.5.2007
Zpožděné autobusy - starostova výzva
Vážení,
protože se v posledních dnech dozvídáme o nespokojenosti s autobusovou dopravou chtěl bych tímto požádat všechny o informaci v případě výrazného zpoždění, urychlení či úplného vynechání některého z autobusových spojů číslo 331 a 333 ve směru z Prahy nebo od nás. Ve zprávě potřebujeme vědět den, hodinu spoje a zastávku a samozřejmě číslo spoje, pak můžeme vše s provozovatelem řešit.
Děkuji za spolupráci,
Marcel Pudich
tel.: +420 602 432 922
fax.: +420 257 760 327
vloženo 23.5.2007
Hřiště a sportoviště ve Zvoli
Jednou z věcí, která nám ve Zvoli nejvíce chybí, je zázemí pro sportovní činnost všech věkových kategorií i pro konání kulturních akcí. Dále komunikační zóny, které by byly bezpečným místem neformálních setkávání malých, větších, dospělých a seniorů (např. venkovní kout s posezením a prolézačkami), hřiště a hřištátka (tzv. plácky), která by byla součástí některých komunikačních zón. Cesta k naplnění těchto našich potřeb nebude krátká a vše nepůjde najednou. První, co bychom rádi realizovali, je dětské hřiště. K tomu ale je třeba peněz i z veřejné sbírky, kterou jsme vyhlásili. Podrobnosti a podmínky jsou k přečtení zde.
vloženo 22.5.2007
Průjezd Hodkovicemi
V současnosti je uzavřen průjezd Hodkovicemi ve směru Dolní Břežany - Vestec, tato uzavírka bude trvat cca do konce června. Směr Břežany - Zlatníky je přes Hodkovice průjezdný.
O víkendu bude otevřen rekonstruovaný spodní kruhový objezd ve Zvoli, nicméně od úterý bude rekonstruován vrchní kruhový objezd a průjezd bude velmi omezen a přes Břežany budou objížďky. Tato stavba bude trvat minimálně do konce července.
vloženo 20.5.2007
Jak dopadl 5. ročník Zvolského běhu
Výsledky 5. ročníku zvolského běhu můžete nalézt zde, bohužel nás díky silnému dešti pozlobila časomíra a časy dorostenců budou doplněny. Velmi potěšující je skutečnost, že letos byl zaznamenán rekord v počtu běžců, celkem se přišlo jarní přírodou proběhnout 97 sportovců ve věku od dvou do 78 let. Fotky jsou zde.
vloženo 12.5.2007
Starosta o technopárty a netekoucí vodě
Vychází další díl Deníčku sarosty, od 28.4.2007 do 1.5.2007 čtěte zde
vloženo 3.5.2007
Čarodějnice ve Zvoli
Před hasičárnou na návsi vzplanula v poslední dubnový večer tradiční hranice. Zde je pár fotek z krásného večera.
vloženo 30.4.2007
Zatýkalo se na Šmoulově
Starosta byl přizván coby osoba nezúčastněná k policejnímu zásahu proti osobám podezřelým z vraždy a prodeje drog. Více viz Deníček starosty.
vloženo 27.4.2007
Uklízecí sobota 14. dubna byla úspěšná
Sobotní dopolene strávila necelá šedesátka zvoláků na zvelebování našeho nejbližšího okolí. Počasí nám naštěstí přálo, práce šla od ruky a za námi zůstal opravdový kus práce - ve strouhách i v lese. Všem, kteří těch několik hodin svého času věnovali práci na společném pozemku před svými koníčky či zahrádkou patří velký dík, vážíme si toho. Jako vzpomínku na úspěšnou akci přijměte malou fotografickou reportáž z užitečně stráveného sobotního dopoledne.
Fotky jsou zde.
Ohlédnutí za vodnickým bálem
Vodní a vodnický bál 2007 s fotkami vám připomene krásný večer(a následující noc) 10. března 2007 v sokolovně ve Vraném. Zde je 91 fotek, snad se mezi nimi najdete (pokud jste tam byli a tancovali!).
Fotky jsou zde.

Zájmová činnost v r. 2007
Co všechno můžeme ve Zvoli dělat v tomto roce?
Více zde.
Vyhodnocení dotazníku Zvolských novin
Dotazník se týkal zásadních otázek: co má zastupitelstvo v obci zařídit, kdy se má scházet, co nejvíce postrádáte.
Více zde.