Obecní úřad
 
Základní informace (fakta o obci, důležité adresy)
 
Úřední deska
 
Stavební uzávěry  
 
Zápisy a usnesení zastupitelstva
 
Zápisy a usnesení rady
 
Vyhlášky
 
Rozpočet
 
Volby - referenda archiv
 
Služby občanům
(bezplatná inzerce)
 
Elektronická podatelna
 
Tarify
 
Základní škola
 
Hasiči
 
Návštěvní kniha
 
 
 
Zájmová činnost
 
Fotogalerie
života v obci
 
Kalendář akcí
 
Z historie Zvole
Střípky z obce
Archiv Zvolských novin
Stránka osady Černíky
Jak třídit odpad
 
Zpět na hlavní stránku
 
 
Města a obce online - portál územní samosprávy
 
hosted by ACTIVE 24
 

Naši stránku si právě prohlíží

Celkem má od Velikonoc 2007
shlédnutých stránek:

Kolik nás navštívilo lidí
(od 1.5.2007):

počítadlo.abz.cz

BlueBoard.cz

Aktuality od ledna do prosince 2008

Návrat do čerstvých aktualit ZDE
Zapište si do kalendáře…
Blíží se další zvolský ples a protože v roce 2009 má náš hasičský sbor velmi kulaté výročí, 100 let od založení, bude to ples hasičský. Všichni jste srdečně zváni, nebude chybět ani volba miss..))) Takže 14. února večer ve Vraném… Krásné a hlavně klidné sváteční dny.
Marcel Pudich
vloženo 24.12.2008

Vánoční zpívání u stromu
Letošní zpívání u vánočního stromu na návsi bylo ještě zdařilejší než to loňské - přišlo hodně lidí, nálada byla výborná, zpívali všichni, hráli muzikanti ze Zvole, a podařilo vypustit dva pidibalóny. Fotogalerie je ZDE .
vloženo 19.12.2008

6. ročník Novoročního orienťáku
1. ledna 2009 se ve Zvoli na rohu Kolmé a Březovské startuje ve 12. hodin orienťák. Informace najdete na www.orienteering.cz/ZVOLE
vloženo 19.12.2008

Předvánoční školní koncert
Vedení a žáci Základní školy ve Zvoli realizovali čtvrtek 18.12. 2008 vánoční koncert v kostele svaté Markéty. Děti z mateřské školy, žáci základní školy a školní sbor, jakož i varhaník a zpěváci na kůru sklidili zasloužený potlesk. V prostorách školy byla výstava výrobků žáků zvolské školy. Fotky z koncertu jsou ZDE.

vloženo 18.12.2008

Havárie vodovodního řádu
Ve středu ráno kopáči od O2 překopli vodovodní potrubí a Veolia se snaží havárii opravit. Voda netekla do oběda. Bližší informace viz Z deníku starosty(í), fotky z havárie jsou ZDE.
vloženo 17.12.2008

Úřední hodiny obecního úřadu
Poslední možnost využít úředních hodin obecního úřadu ve Zvoli budete mít ve čtvrtek 18. prosince a v pondělí 22. prosince, vždy od 8:00 do 1200 hodin a od 13:00 do 18:00 hodin. První úřední hodiny v roce 2009 budou v pondělí 5. ledna.
vloženo 16.12.2008

Pouštění balónků bylo rekordní
Od hlavního pořadatele jsme obdrželi tento mail:
Dobrý den, moc všem děkuji a v rychlosti konečný výsledek včerejšího celorepublikového rekordu v zasílání balónků s přáním Ježíškovi. Akce se zúčastnilo 268 obcí měst a organizací a bylo vypuštěno 100 858 balónků.
Takže všichni, kdo byli s námi včera na návsi jsou spoluúčastníky světového rekordu!!!
vloženo 10.12.2008

Rekord ve vypouštění balónků ve Zvoli
Odpoledne v úterý 9. prosince jsme se účastnili pokusu o rekord ve vypouštění balónků s přáíáníčky Ježíškovi. V tuto chvíli výsledek není znám, ve Zvoli bylo vypuštěno 350 balónků. Galerie obrázků z pokusu je ZDE. Všechny podrobnosti o pokusu o rekord najdete na www.ceskyjezisek.cz
vloženo 9.12.2008

Předvánoční koncert v kostele sv. Markéty
Přijměte pozvání na předvánoční koncert v kostele svaté Markéty, na příjemné setkání v adventním čase si s sebou vezměte zvonečky. Ve čtvrtek 11. prosince se na všechny bude od 19:00 hodin těšit Malá česká muzika Jiřího Pospíšila. Představení „Štědrý večer nastal“ bude trvat 60 minut.
vloženo 9.12.2008

Březovská uzavřena v zimě nebude
Vyjímáme z "deníku starosty(í)" Marcela Pudicha:
8. prosince – večerní zasedání zastupitelstva rozhodovalo o za dlouhou dobu nejvíce věcech. Taky účast byla dost vysoká, alespoň co se zastupitelů týče, celkem 13. Po schválení heraldických symbolů se dlouze diskutovalo o uzavření Březovské ulice. Argumenty padaly různé, některým jsem opravdu nerozuměl a nepochopím je (jako například, proč lidé z Březové a Černík mají do Zvole jezdit po Březovské, že na hlavní silnici bude zvýšené nebezpečí pro auta (když v návrhu jde o lidi a ne o plechy) a taky prý neuskutečnitelný zimní úklid pěší zóny, a několik dalších..). Stejně tak si nemyslím, že tento návrh byl nepřipravený. Přes nečekaně negativní průběh mne výsledek závěrečného hlasování dost překvapil – 1 pro uzavření, 3 se zdrželi a 9 proti. A taky jsem byl udiven tím, že proti byly hlasy i ze Šmoulova. No co, život jde dále a nezbývá než apelovat na všechny řidiče, aby každým rizikovým úsekem jezdili velmi opatrně a obezřetně.
Ponzámka redakce: s výzvou k opatrné jízdě je třeba 200% souhlasit!
vloženo 9.12.2008

Vánoce přicházejí
V sobotu odpoledne instalovali hasiči vánoční osvětlení na návsi za asistence starosty Pudicha. Vcházíme do adventu a popřejme si vzájemně klid a pohodu!

No a večer strom krásně září.


vloženo 29.11.2008

Silnice Zvole - Vrané otevřena
Už ne autodrom, nýbrž normální silnice, neuvěřitelné stává se skutkem! Zbývá domalovat bílé pruhy.
vloženo 13.11.2008

Zimní provoz na ulici Březovské
Ranní a hlavně odpolední a večerní provoz na ulici Březovské, spojující starší a novější část Zvole, bývá mnohdy velmi nebezpečný. Děti jdoucí do nebo ze školy, maminky s kočárky či malými dětmi na kolech a koloběžkách, pejskaři, turisté, cyklisté a do toho auta uhánějící jedním či druhým směrem (řidiči, sáhněte si každý do svědomí, jak tudy občas jezdíme). Navíc v období, kdy se velmi brzy stmívá a posun na zimní čas to ještě zvýraznil, je tato zatím neosvětlená oblast poměrně dost nebezpečná. Ne každý pěší je osvětlen a ne každý řidič bedlivě zkoumá, zda ta šmouha co vidí v šeru a mnohdy také v mlze je stín nebo člověk.

Dokončení článku je ZDE
vloženo 13.11.2008


Vítání nových občánků
Slavnostní uvítání nových občánků se odehrálu v duchu radosti a taky dojetí. Atmosféru té krásné slavnosti si můžeme připomenout ve fotogalerii, která je ZDE
vloženo 11.11.2008

Lampionový průvod ve Zvoli
Průvod se vydařil, účast veliká a radost dětí úměrná účasti. Pár fotek z průvodu je ZDE.
vloženo 7.11.2008

Nový kalendář akcí - na rok 2009
Rok 2008 pomalu končí a ŠSKK OÚ Zvole pro vás připravila další díl kulturního, společenského a sportovního zvolského kalendáře na rok 2008 / 2009. Je k nahlédnutí ZDE, nejen k nahlédnutí - pokud něco chystáte, dejte vědět a doplníme!
vloženo 3.11.2008
17. a 18.10. se konaly volby
Při volbách do zastupitelstva krajů v obci Zvole zvítězila ODS 60,59%, druhá byla sociální demokracie 18%, třetí byla strana Nezávislí starostové pro kraj 9.74%. Účast ve volbách byla u nás 46,09%, platných hlasů 100% (celkem 472). Podrobné výsledky jsou ZDE.
vloženo 18.10.2008
Volně pobíhající psi
V posledních dnech jsme měli několik dotazů na to, co dělat v případě setkání se s volně pobíhajícím psem. Pokud neznáte majitele, pak volejte odchytovou službu. Naše obec spolupracuje s odchytovou službou Jiří Dvořák - Lary, Vysočanská 546, 190 00 Praha 9. Můžete i sami volat na telefonní číslo 605 189 844. Můj pohled a pocity si můžete přečíst v deníčku.
Marcel Pudich
vloženo 18.10.2008
Info o odstávkách a haváriích vody
Možná jste přehlédli u vyúčtování z Veolie druhý list (přehlédnutí chápu, cena vody je na omdlení a člověk pak nemá náladu číst nic dalšího). Ale tam je možnost se zaregistrovat k bezplatnému zasílání sms informací o plánovaných odstávkách vody a také o haváriích v oblasti, kde bydlíte. Možnosti registrace jsou:
1. zaregistrovat se na www.voda-info.cz
2. pokud nemáte internet zašlete sms ve tvaru VODA na číslo 720 001 112 a oni vám zavolají
3. můžete kontaktovat pracovníka linky pro zákazníky
Opravdu to funguje, při letošní odstávce vody jsem sms zprávu dostal.
Marcel Pudich
vloženo 7.10.2008
Traktory ve Zvoli Traktory ve Zvoli
Podzimní přehlídka historických traktorů se konala v sobotu 4.10 na návsi od 15 hodin. Redakce bohužel nedostala dopředu avízo, takže nemohla dopředu informovat naše čtenáře. Bylo na co se dívat, doufejmě, že příště zprávu dostaneme včas. Tentokrát se musíte spokojit s fotkami, které jsou k nahlédnutí ZDE.
vloženo 5.10.2008
Jan Březina Cyklistická naděje ve Zvoli
V naší obci, jak se zdá, vyrůstá mladý nadějný cyklista. Ve Zvoli se o něm příliš neví, možná i proto, že závodí za KC Kooperativa SG Jablonec nad Nisou, což je jeden z našich nejlepších týmů, který se zaměřuje především na mládežnické kategorie. Jmenuje se Jan Březina a přesto, že patří k nejmladším členům této stáje, je mu 14 let, tak má za sebou řadu zajímavých úspěchů. Podrobnosti i fotogalerie jsou ZDE
vloženo 12.9.2008
Výstavba chodníků Galerie z oprav chodníků Budování chodníků ve Zvoli jde do druhé etapy. Zastavili jsme se zde s fotoaparátem, abychom si jednou připomněli, "jak to bylo". Fotky jsou ZDE
vloženo 12.9.2008

Famfrpál a setkání s drakem Skončil kouzelný týden
Na programu posledního dne hry na Harryho Pottra byla kozelná korýtková pošta - a finále ve fanfrpálu, u kterého fotograf nebyl. Zato loučení zachytil, k vidění je ZDE.
vloženo 28.8.2008

Famfrpál a setkání s drakem Famfrpál a setkání s drakem
Strhujícím turnajem ve famfrpálu strávili adepti kouzelnictví značnou část čtvrtku. Večer se setkali s drakem a většina z nich přespala v Zapovězeném lese. I to je patrno na fotografiích ZDE.
vloženo 28.8.2008

Škola létání na koštěti Škola létání na koštěti
Ve středu se adepti kouzelnictví učili létat na koštěti. Neobešlo se to na drobném poškození strojů, nicméně nakonec všichni adepti uspěli. Dostali též indexy k dalšímu studiu. Vše je zdokumentováno na fotografiích ZDE.
vloženo 27.8.2008

Kouzelný týden pokračuje Dětská škola kouzel pokračuje
V úterý děti šplhaly po lanech, malovaly vlajky svých kolejí, cvičily se proi černé magii a točily film. Počasí zatím akci přeje, nálada dobrá až skvělá. To vše uvidíte na fotografiích ZDE.
vloženo 26.8.2008

Kouzelný týden začal Dětská škola kouzel začala!
V pondělí začal kouzelný týden, hra na "školu kouzel" podle románovíého seriálu o Harry Potterovi. V školním sále (jinak tedy v místnosti pod školkou) adepti čarodějnictví nastupovali do jedné ze čtyř šklolních kolejí - pomocí kouzelného klobouku. Však to uvidíte na fotografiích ze zahájení ZDE.
vloženo 25.8.2008
Zasedání rady obce 21.8.
Rada jednala 21.8. o smlouvě s firmou Stavební společnost o smlouvě na opravu chodníků podél uice Hlavní. Smlouvu schválila. Usnesení a zápis z jednání jsou k nahlédnutí ZDE.
vloženo 23.8.2008
Elektronická komunikace
Občané budou mít napříště nové možnosti elektronického kontaktu s úřady. Bližší informace najdete ZDE.
vloženo 23.8.2008
Zasedání rady obce 12.8.
Rada jednala 12.8. o péči o rybníky na návsi J.Štulíka ve Zvoli, o stavu lesní cesty mezi Zvolí a Březovou a o úpravě chodníků. Termín zasedání zastupitelstva je 18.9.2008. Zápis z jednání je k nahlédnutí ZDE.
vloženo 23.8.2008
Změna provozní doby na poště
Od 1.9. je na poště otevřeno ve všední den od 8 do 11, pak odpoledne vždy od 13, v pondělí do 18, v úterý a ve středu do 17, ve čtvrtek do 16 a v pátek do 17.
vloženo 21.8.2008
Tarif PID platný od 1.8.
Od 1. 8. 2008 dochází v Tarifu PID zejména ke změnám tarifních kategorií a k některým dalším dílčím změnám bezplatná přeprava dětí a. Ve většině případů se zjednodušuje dokladování nároku na slevu pouze doložením data narození. Bližší poučení o nových tarifech a také o čipové kartě OpenCard je zde .
vloženo 15.8.2008
Nevíte kam s elektroodpadem? Do speciální odpadní nádoby!
Nevíte, kam vyhodit staré mobily, kalkulačky, klávesnice, myši, fény, holící strojky, vrtačky, elektrické hračky, teploměry nebo fotoaparáty? Jednou z možností vedle sběrného dvoru, speciálních kontejnerů na vyhrazených místech či v obchodech při nákupu nového elektrospotřebiče je ode dneška kontejner na obecním úřadě. Získali jsme jej v rámci projektu "Zelená obec". Zatím ještě nemáme jasné místo, kam náš nový minikontejner umístíme, ale v každém případě jej přes den najedete před nebo v budově obecního úřadu. Elektroodpad nepatří do vaší popelnice, ale právě do této speciální nádoby. Na druhou stranu věříme, že tuto možnost nebude nikdo zneužívat.
vloženo 11.8.2008
Uzavírka silnice v Hodkovicích
Kdo jste ještě neměli tu čest zkusit jet do Zvole z Vestce přes Hodkovice nezkoušejte to. Silnice je v úplné rekonstrukci a není průjezdná. Ze strany od Vestce to oznamuje velmi nevýrazná a v době mého pokusu pootočená značka slepá ulice. Takže trasa Dolní Břežany - Hodkovice - Vestec na nějakou dobu opravdu ne.
vloženo 29.7.2008
Spolupráce s bezpečnostní agenturou
Už dlouho slýcháme stížnosti na vysokou míru vykrádání domů ve Zvoli. Pokusili jsme se ve spolupráci s vybranou bezpečnostní agenturou nabídnout velmi slušné podmínky k připojení na pult centrální ochrany. Výsledkem je zájem dvacítky majitelů domů. Tak už nevím, co dělat více. Jen už moc nechci slyšet stížnost typu: "Nás vykradli, co bude obec dělat pro zvýšení bezpečnosti v obci.
Marcel Pudich
vloženo 18.7.2008
Návštěva středočekého pelotonu ve Zvoli
V úterý 15. července navštívil Zvoli hejtman středočeského kraje Petr Bendl se svým pelotonem. U občerstvení jsme prodiskutovali největší potřeby Zvole, kde z pohledu kraje má vysokou prioritu silnice do Vraného a pak i družina a školka. Pár snímků můžete vidět zde.
vloženo 15.7.2008
Zasedání zastupitelstva obce
Zastupitelstvo jednalo o rozpočtu a jeho změnách pro rok 2008, o přidělení finančních prostředků na zájmovou činnost, o prodeji pozemků, o smlouvě o vodojemech mezi Zvolí, Vraným a Březovou - Oleškem. Usnesení a zápisze zasedání jsou k nahlédnutí ZDE.
vloženo 15.7.2008
Výběrové řízení v Jílovém u Prahy
Město Jílové u Prahy vyhlásilo výběrové řízení na obsazení volné pracovní pozice – vedoucí stavebního úřadu. Podrobnosti ZDE
vloženo 19.6.2008
Fotografie z kostela
Při příležitosti nedělního varhanního koncertu bylo možné navštívit kůr, podkroví a věž kostela ve Zvoli. Vypravil se tam s fotoaparátem Ondřej Neff a pořídil několik fotografií. Jsou ke shlédnutí ZDE.
vloženo 18.6.2008

Fotbálek o pohár starosty - s fotkami
Po loňském vítězství SK Zvole se letos uskutečnil druhý ročník turnaje o putovní pohár starosty v malé kopané. Hrálo se na šířku hřiště na menší branky, na každé straně pět hráčů v poli a brankář. Turnaj měl stejné obsazení jako před rokem, notně posílený Sokol, výrazně oslabený SK Zvole, tým hasičů a mužstvo "zvolských juniorů" dirigované nejlepším fotbalistou bydlícím ve Zvoli, Petrem Gabrielem. Právě junioři výrazně potrápili hasiče a hlavně SK, které dalo vyrovnávací branku v posledních vteřinách, o momentální zoufalosti svědčí fakt, že tento gól vstřelil brankář SK. Celým turnajem suverénně prošel Sokol, který v pomyslném finále pokořil SK vysoko 8-0.
Cílem však bylo se sejít, proběhnout se, udělat si žízeň a společně pak alespoň chvíli posedět u výborných klobásek a piva. A to vše se povedlo. Pro pořádek a úplnost pořadí: 1. Sokol Zvole 9b, 2. SK Zvole 4b, 3. Hasiči 3b, 4. Junioři 1b.

Fotky z fobálku jsou ZDE.
doplněno 18.6.2008


Závěrečný účet obce
Pokud vás zajímá, jak obec Zvole v minulém roce hospodařila, pak její závěrečný účet je zveřejněn ZDE na naší stránce.
vloženo 9.6.2008

Policie hledá schopné lidi do svých řad
Policie přijímá nové policisty - jde o akci správy Středpčeského kraje. Nabízí až vysokoškolské vzdělání, možnosti ubytování v Praze a další sociální výhody - má ovšem náročné požadavky. První informace včetně nutných kontaktů najdete ZDE na naší stránce.
vloženo 9.6.2008

Fotky z dětského dne 1.6.
Přinášíme obrazovou všehochuť z oslav Dne dětí 1.6. Fotky jsou ke shlédnutí ZDE
vloženo 6.6.2008

Fotky z vítání občánků 31.5.
I letos jsme oslavili nové občánky naší obce. Fotky jsou ke shlédnutí ZDE
vloženo 7.6.2008

Oslavili jsme naše jubilanty 31.5.
V místnosti pod školkou se konala oslava jubilantů. Fotky jsou ke shlédnutí ZDE
vloženo 7.6.2008

Zápis a usnesení ze zasedání Rady obce ze dne 14.5
Zápis a usnesení ze zasedání Rady obce ze dne 14.5 jsou k nahlédnutí ZDE
vloženo 5.6.2008
Na návsi máme zasazenou novou lípu
V průběhu bezpečnostní prožezávky stromů hlavně v prostoru návsi jsme shválili i pokácení několika stromů. Samozřejmostí je jejich náhrady mladými stromky. Dnes vysadily děti naší školy pod vedením paní učitelky Netopilové novou lípu na návsi. Všichni pak budeme moci sledovat, jak bude v aleji růst a mohutnět. Foto zde.
vloženo 30.5.2008
Nabídka bezpečnostní agentury
Obecní úřad dohodl spolupráci s bezpečnostní agenturou Sistel, která je schopna starat se o naši obec. Úřad sděluje: Poměrně vysoká kriminalita v obci a žádosti mnoha občanů o pomoc s jejím řešením nás dovedly k jednáním, jejichž výsledkem je tato možnost jak zabezpečit svůj dům. V případě dotazů se můžete obrátit na mne nebo přímo na bezpečnostní agenturu Sistel. Jak je psáno v nabídce je určena i pro nejbližší okolí abychom mohli dosáhnout požadovaného počtu připojených domů.
Podrobnou nabídku firmy Sistel najdete ZDE.
vloženo 27.5.2008
Firma Megafyt ve Vraném hledá spolupracovníky do pracovního poměru
Jde o provoz strojního balení a o vedení záznamové výrobní dokumentace a o pracovníky ve skladu. Podrobnosti najdete ZDE.
vloženo 26.5.2008
Informace pro obyvatele ulic Kolmá, Družstevní, Rovná, Jižní
Jde o nutnou rekonstrukci v této oblasti. Ukázalo se, že ji nelze reaizovat bez finančního příspěvku obyvatel. V přiloženém dopise najdete rozbor situace, vysvětlení a všechny dalšín potřebné informace. Dopis je ke shlédnutí ZDE.
vloženo 26.5.2008
9. zvolský orientační běh
V neděli 25.5. v 10 hodin dopoledne se konal devátý ročník orientačního běhu. Informace o tomto sportu najdete na stránce www.orienteering.cz/zvole. Fotky z akce jsou ZDE.
vloženo 25.5.2008
VI. zvolský běh
V sobotu 24. května se uskutečnil už 6. ročník Zvolského běhu. V průběhu slunečného dopoledne se přišlo na tratě od 50 metrů do 4,5 kilometru přišlo proběhnout a změřit své síly 97 závodníků. Soutěžili mezi sebou a také proti svým vlastním časům z let minulých. Také letos padly traťové rekordy, nyní v kategoriích nejmladších dětí a starších děvčat. Výsledky jsou ZDE. Obrázky ze závodu jsou ZDE.
vloženo 24.5.2008
Zásah v základní škole Zásah v základní škole
V úterý 29. dubna se před polednem začal ze školy vinout dým, na prostranství kolem školy parkovaly hasičské vozy a za chvíli dorazila houkající záchranka. Všechny děti byly evakuovány a jednu z učitelek za chvíli naložili do sanitky a odvezli směr nemocnice. Ne, nelekejte se, jen v rámci branného dne proběhlo předváděcí cvičení spolupráce naší jednotky Sboru dobrovolných hasičů a záchranné služby. Děti tak na vlastní oči mohly vidět hasiče v akci, mohly si vyzkoušet dýchací techniku a přesvědčit se o jejich vysoké míře profesionality. Fotky ze cvičení jsou ke shlédnutí ZDE.
vloženo 7.5.2008
Přebor Zvole v kuličkách Přebor Zvole v kuličkách
V sobotu 26. dubna proběhl ve Zvoli první obecní přebor v kuličkách, vypsány byly dvě kategorie – do 9 let včetně a od 10 let nahoru. Připraveno, nakresleno a očíslováno bylo celkem deset hřišť s důlky a po prezentaci začaly líté boje v obou věkových kategoriích. Systémem každý s každým se utkalo 9 dětí a 15 dospěláků, k vidění byly vášnivé zápasy a samozřejmě i neuvěřitelné „cvrnky“. Každý z hráčů měl 5 kuliček a do důlku musel od čáry vzdálené 5 metrů co nejmenším počtem cvrnků dopravit právě jen své kuličky. Každý zápas se hrál na dvě vítězství. Po dvou hodinách v dětském klání zvítězil Martin Němec – a to aniž okusil hořkost porážky. Mezi staršími se do užšího finále probojovali i věkem už dávno dospělí Evžen Hart a Martin Bárta a spolu s nimi dvanáctiletý Honzík Pudich. V napínavém rozstřelu prvenství slavil a putovní pohár pro vítěze si odnesl Martin Bárta před Honzou Pudichem, dle bydliště nejúspěšnějším Zvolákem. Bronz bral Evžen Hart. Fotky z turnaje jsou ke shlédnutí ZDE.
vloženo 7.5.2008
Základní škola hledá novou paní učitelku
Základní škola ve Zvoli přijme od září 2008 učitelku na 1. stupeň základní školy. Zájemci o toto místo se mohou hlásit na tel. čísle 602483791 nebo na emailové adrese:zszvole@seznam.cz.
vloženo 18.4.2008
Silnice Vrané Zvole bude opravena
Z jednání na obecním úřadu se Správou a údržby silnic, která má na starosti provoz na neobecních komunikacích Vyplynulo, že je potvrzena rekonstrukce silnice Zvole - Vrané v letošním roce. Kraj akci schválil, už byla vysoutěžena také firma a jedinou neznámou je nyní jen termín.
vloženo 17.4.2008
Bradavice ve Zvoli
Chystá se herní týden pro zvolské děti ve věku 6 – 14 let ve dnech 25. – 29.8. Hlavním posláním tohoto prázdninového týdne je vzájemné poznání se, budování přátelství, tolerance a vzájemné důvěry. To vše prostřednictvím vyváženého, bohatého, herního a tvořivostního programu (v maximální míře probíhajícího v okolní přírodě). Program bude probíhat od 8:30 do 18:00 hodin a děti budou na noc odcházet domů. Výjimkou bude jeden večer a noc, které stráví společně. Týden bude zakončen společným programem pro děti a jejich rodiče. Všichni rodiče jsou vítáni. Podrobnosti ZDE.
vloženo 17.4.2008
Představujeme občanské sdružení Země – nezemě
Dovolujeme si vám představit občanské sdružení Země - nezemě, o.s jehož posláním je prostřednictvím programů pro děti, mláděž, rodiny, dospělé a seniory motivovat a inspirovat ke kvalitnímu a všestranému životu a sounáležiotosti. Představení sdružení zde. Řada aktivit a programů bude směřovat k nám do Zvole. V tuto chvíli je připraven projekt pro děti ve věku 6 - 14 let v termínu 25. - 29.8. 2008 - Bradavice ve Zvoli - podrobnosti ZDE.
vloženo 17.4.2008
Zasedání Zastupitelstva obce Zvole ze dne 27.3.2008
Zastupitelstvo schválilo prodej obecních pozemků. odměnu členům Sboru dobrovolných hasičů, finanční příspěvek na rekonstrukci stezky na Homoli, odmenu členům zastupitelstev a provozování cirkusu Kellner 6.4. Usnesení najdete ZDE, zápis z jednání najdete ZDE.
vloženo 7.4.2008
Lesní zvolská brigáda
V sobotu přišlo ve svém volném čase brigádničit opět asi 70 zvolských mužů, žen a navíc i děti. Nebylo dáno jedno ohnisko práce, ale na mnoha místech se vyklízel nepořádek z lesa. Až jsem si chvílemi říkal, jestli jsme opravdu v lese - plastové i skleněné lahve, hadry, nábytek, kusy elektrických kabelů, beton, pneumatiky (včetně pneumatiky minimálně z traktoru), palubní deska, motor.... Hrůza, děs a běs, kde se v lidech bere tento sklon k bordelařině? Velký dík patří všem kdo byli na návsi, v Hraničkách, na konci silnice U lesa, dole u silnice na Vrané a asi i někde jinde. A taky hasičům trápicím se v bahně malého rybníka. Tečkou pak bylo příjemné posezení u guláše a piva..)) Fotogalerii najdete ZDE.
vloženo 5.4.2008
Kriminalita v obci
Vážení spoluobčané, už v minulém čísle Zvolských novin jsme popisovali velmi neutěšenou situaci způsobenou vysokým počtem vloupaček ve Zvoli. Jen v průběhu měsíce března jsem se dozvěděl o pěti dalších případech. Absolvovali jsme jednání se soukromou bezpečnostní agenturou Sistel International sídlící ve Vestci. Výsledkem prvního jednání je příslib několika možných společných kroků: 1. Nabídka akčních cen na montáž a zapojení alarmů 2. Možnost nočních preventivních výjezdů do ulic Zvole, 3. V případě vyhovující nabídky a oboustranného zájmu možnost umístění zvláštní posádky ve Zvoli. Kontakt a základní cenovou nabídku související s napojením na pult centrální ochrany můžete nalézt ZDE. O dalších detailech vyjednávání možné spolupráce Vás samozřejmě budeme ihned informovat.
Marcel Pudich, starosta
vloženo 2.4.2008
Zasedání Rady obce Zvole ze dne 12.3.2008
Rada jednala o opravě Černické ulice, objednávce dataloggru, o komunálním odpadu, o vítání občánků a jubilantech, o rozšíření hřbitova, vyhodnocení dotace na dětské hřiště a ročním vyúčtováním dotace a o odměnách dobrovolným hasičům. Podrobnosti najdete ZDE.
vloženo 22.3.2008
Zvolský sportovní ples Oslava sportu ve Zvoli
V sobotu 15.3. večer se ve vranské sokolovně uskutečnil již pátý zvolský ples, letos s přívlastkem sportovní. Byla na něm v základních bodech zmíněna celá zvolská sportovní historie, vyzvednuty byly největší sportovní osobnosti se Zvolí spjaté. V rámci programu byla uvedena krátká gymnastická sestava na kruzích coby hold našemu Sokolu slavícímu letos 85. narozeniny. Šestice manželských párů připravilo v rámci tanečních pro pokročilé předtančení a zahanbit se nenechali ani jejich taneční mistři. V již klasické pivní štafetě sedmi statečných obhájili své loňské vítězství "Řadovkáři" a za programem udělalo tečku losování hlavních cen tomboly a půlnoční vystoupení leteckého akrobata, který se svým modelem tančil nad hlavami na různé taneční melodie. Utančené páry se pak dlouho po půlnoci rozcházely domů... První fotogalerii můžete shlédnout ZDE.
vloženo 18.3.2008
Masopust ve Zvoli - ohlédnutí
Zima se jak se zdá vrací ale to neznamená, že jaro nepřijde! Slavili jsme ho tak trochu o Masopustu v únoru. K této události se vrátil svými fotkami i pan Tomáš Jiříkovský. Jeho fotky z masopustu najdete ZDE.
vloženo 18.3.2008
Ridgeback zabil psa a pokousal občana
Jeden náš spoluobčan byl ve Zvoli ve čtvrtek večer napaden psem a výsledek napadení byl velmi špatný. Po příchodu na obecní úřad vyprávěl, že ho na procházce se svým kokršpanělem napadl volně pobíhající ridgeback. Po chvíli souboje měl majitel psa pokousanou ruku a kokršpaněl napadení nepřežil. Další informace popisuje starosta ve svém Deníčku ZDE.
vloženo 12.3.2008
Vynesli jsme Mořenu!
Pod vedením paní učitelky Netopilové jsme slavnostně ukončili zimu a zlou babici Mořenu jsme vynesli za vesnici a tam s ní zatočili podle zásluhy. Návrat byl veselý s březovou haluzí ověnčenou pentličkami. Fotoreportáž z vynášení Mořeny najdete ZDE.
vloženo 9.3.2008
Systém sociálních dávek
Obecní úřad Jesenice, odbor občansko - správní informuje občany o tom, jaký je systém sociálních dávek, na které má kdo nárok a jak se k nim dostat. Předáváme tuto základní informaci s dalšími pokyny, jak se dostat k podrobnějším informacím - informaci najdete ZDE.
vloženo 6.3.2008
Co nepatří do odpadových nádob
Protože jsme se v minulých týdnech a měsících několikrát setkali s nepříjemnosti v souvilsosti s odvozem odpadů, sešel jsem se zástupcem společnosti .A.S.A. a jedním z výsledků je přiložený dokument - můžete v něm nalézt soupis materiálů, který nepatří do popelnice. Řiďte se prosím tímto doporučením abychom předešli dalším zbytečným nedorozuměním a problémům.

Ohlas:
Na starostovu výzvu přišel ohlas tohoto znění:
Když budeme všichni odpad třídit a to do nejmenších detailů, jak to dělaj třeba Švýcaři, sousedům zahrádkářům předáme bioodpad a do sběrných dvorů nebezpečný odpad, zůstane nám pár plechovek od rybiček, tj. jedna popelnice na patnáct rodin zvoláků. To se pak ASA napakuje! ( a ty starosto budeš mít po starostech)

Ale vážně, direktivy ASA jsou rozumné a najdete je ZDE.
vloženo 28.2.2008


Zvolská dráčata
Oddíl „Zvolská“ Dráčata vznikl v září roku 1991 a byl zaregistrován pod číslem 5204 při Asociaci turistických oddílů mládeže A-TOM. Jak už je z přívlastku zřejmé, působí v naší obci Zvole u Prahy. Je oddílem zaměřeným na pěší turistiku, pobyt v přírodě, její poznávání a ochranu. Navštěvuje také různé kouty naší republiky – zajímavá města, místa a krajinu obecně. Další informace najdete ZDE.
vloženo 23.2.2008
Současná myslivost v okolí Zvole
Ve Zvolském katastru a na katastrech dalších obcí působí dvě myslivecké společnosti. Je to honební společenstvo Dolní Břežany a honební společenstvo Okrouhlo pole. Jejich honitby nebo chcete- li, revíry dělí silnice Vrané- Zvole a Zvole- Okrouhlo. Honební společenstva myslivecky hospodaří na polních i lesních pozemcích svých členů a pozemcích přičleněných. O myslivosti ve Zvoli a okolí. Další informace najdete ZDE.
vloženo 12.2.2008
Masopust ve Zvoli
Za krásného slunečného počasí se ve Zvoli konal v sobotu 9. února masopust. Masek se sešlo skoro sto. Slavnost začala divadelním představením a pokračovala masopustním průvodem obcí. Fotky z masopustu najdete ZDE.
vloženo 9.2.2008
Zasedání Rady obce Zvole ze dne 30.1.2008
Rada jednala o smlouvě o uložení komunikančího zařízení, o smlouvě na vyhotovení projektu polyfunkčního objektu, o telefonním automatu, o zakoupení počítače, o úřední desce a webové stráce obce, o plese 2008. Podrobnosti najdete ZDE.
vloženo 7.2.2008
Studio orientálního tance ZÉNAB
Studio orientálního tance ZÉNAB pro princezny do patnácti let. Nabízí pravidelné kurzy pro různé stupně pokročilosti, od úplných začátečnic až po pokročilé tanečnice. Cílem je, aby se každá princezna naučila tajům orientálního tance, aby její chůze a celkové držení těla vyjadřovalo půvab a ladnost, které zúročí v budoucím životě ženy. Podrobnosti najdete ZDE.
vloženo 5.2.2008
Jednání o autobusové dopravě
Na kraji došlo k jednání ohledně autobusové dopravy. Za Dolnobřežansko se ho zúčastnil pan Michalik (starosta Dolních Břežan), za Svazek pro dopravu jih pan Čmelík, starosta Jílového. Podrobnosti najdete ZDE
vloženo 31.1.2008
Doplněn kalendář akcí na rok 2008
Je doplněn kalendář akcí. Dovolujeme si upozornit na změněné květnové termíny Zvolského běhu a orientačního běhu. Samozřejmě lze kalendář kdykoli doplnit o nové akce - pokud nějaké chystáte, dejte prosím vědět mailem na adresupodatelna@zvole.cz!
vloženo 31.1.2008
Zasedání Rady obce z 20.12.2007
Rada projednala a schválila smlouvu o nájmu lesních pozemků a porostů s p. Lukášem Tomkem. Usnesení je k nahlédnutí ZDE
vloženo 23.1.2008
Úpravy návsi obce Zvole
Ing. Jaroslav Šafránek a Ing. František Zajíček vypracovali návrh, jak řešit situaci na naší návsi. Návrh řeší diskutovanou otázku autobusové zastávky, chodníku kolem rybníků, stav obou rybníků i celkový stav návsi. Autoři i redakce uvítají vaše reakce a vaše názory! První nástin projektu i s fotografiemia plány JE ZDE
vloženo 15.1.2008
Ještě o Novoročním běhu
Pan Tomáš Hájek napsal článek o Novoročním běhu. Všem kdo tam nebyli, vysvětluje pravidla, přidal i mapu a samozřejmě nechybějí i výsledky! Článek NAJDETE ZDE. Fotky pana Hájka z běhu JSOU ZDE
vloženo 13.1.2008
Fotky z Novoročního orientačního běhu
Ať jste běželi nebo se jen procházeli anebo vyspávali Silvestra, Orientační běh byl skvělý úvod do roku 2008. A fotky z jeho průběhu NAJDETE ZDE
vloženo 7.1.2008

Taneční ve Zvoli
Máte chuť začít se učit tanci - a nezáleží na věku nebo se chcete zdokonalovat pod vedením zkušených tanečních mistrů? Pak neváhejte a využijte této nabídky. Více viz ZDE
vloženo 3.1.2008
Návrh na úpravu obce
Nový ročník webové stránky obce Zvole začněme nápadem - Karel Šonský navrhuje, co by se v obci mělo dělat. Jeho nápad je bezpochyby zajímavý a budeme se těšit na polemické, doplňující i na jakékoli další příspěvky. Všechny zveřejníme, posílejte SEM. Návrh K. Šonského JE ZDE
vloženo 1.1.2008